Pandemia to trudny okres dla każdego z nas. Nasze ulubione miejsca pozostają zamknięte lub dostęp do nich jest utrudniony, spotykanie się ze znajomymi jest trudniejsze, sposoby na wspólne spędzanie wolnego czasu należy dopasować do obecnej sytuacji. Wielu z nas musiało zmienić lub przełożyć swoje plany. Nie sposób policzyć ludzi którzy zostali zmuszeni do odłożenia swojego hobby na półkę. Jak poradzić sobie z taką rzeczywistością?

     Oczywiście, to przytłacza. Sięgnij pamięcią do swoich uczuć i emocji z początku lockdownu. Z pewnością nie były one pozytywne. Każdy z nas odczuł negatywnie wachlarz zmian które nastąpiły. Należy zwrócić jednak uwagę na fakt, iż dały nam one możliwości które warto wykorzystać. Wiele muzeów umożliwiło zwiedzanie ich w sposób zdalny. Mamy w końcu czas na uporządkowanie swoich spraw, na zaopiekowanie się sobą. Możemy iść na koncert lub na sztukę teatralną nie ruszając się z wygodnego fotela w salonie. Zyskaliśmy czas do nadrobienia zaległości w lekturach, serialach lub filmach. Czas ten sprzyja także odkryciu nowych hobby i aktywności – być może warto spróbować swoich sił w nauce języka obcego, gry na instrumencie, lub w popularnych planszówkach. Zyskaliśmy niepowtarzalną możliwość zacieśnienia więzów rodzinnych. Jak często rozmawiasz z rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami? To przecież ludzie którzy mają wiele ciekawego do opowiedzenia, mogą także wprowadzić Cię w nowe hobby lub aktywność, polecić wykonawcę, autora książek lub wskazać który film warto obejrzeć.

     Okres ten sprzyja także eksperymentom i próbowaniu różnych nowych rzeczy. O ile w samym wyszukiwaniu nowych rzeczy i próbowaniu nowości nie ma nic złego, musisz zastanowić się czy to czego chcesz spróbować nie będzie miało żadnych nieprzyjemnych konsekwencji – mam na myśli różnego rodzaju używki. Głupio byłoby przekreślić swoje życie przez jeden nieprzemyślany eksperyment, prawda?

Lockdown niestety komplikuje życie, ale umożliwia także realizowanie się na innych płaszczyznach. Czy nie warto wykorzystać tego czasu do maksimum? Czy nie warto zrobić tego co było przez Ciebie odkładane przez brak czasu?

     Masz teraz okazję. Wykorzystaj ją!

Kącik mola książkowego.

Recenzje książek, wiersze, informacje o pisarzach, wszystko co związane z literaturą i czytaniem.

Kącik muzyczny.

 

Wszystko co związane z muzyką.

Kącik kinomana.

 

Recenzje filmów, linki do ciekawych filmów, informacje o aktorach itd., parodie jakiś osób czy scen filmowych lub zdjęć.

Kącik kulinarny.

 

Przepisy kulinarne, zdjęcia potraw, filmiki z przygotowaniem jakiegoś dania/ deseru.

Kącik kreatywny.

 

Wszystko co związane z rysowaniem, malowaniem, kolorowanki, origami, różne kreatywne zastosowania prostych przedmiotów codziennego użytku itd., memy.

Przystanek turysty.

 

Zdjęcia z ciekawych wycieczek pieszych lub rowerowych, szlaki turystyczne, różne sporty, informacje o sportowcach, fajnych miejscach, muzach, zamkach itd.